vineri, 15 iunie 2012

Grecia - Cehia 1-2!

Grecia - Cehia 1-2! Cehia isi revine si spera la calificare, deoarece se afla pe locul 2 in grupa, dupa Rusia, in timp ce Grecia are sanse minime in acest moment. Cu doua goluri marcate in primele 6 minute (Jiracek 3 si Pilar 6), Cehia a rezolvat in mare masura ecuatia meciului cu Grecia, in care victoria era obligatorie pentru a repara infrangerea cu Rusia.

Grecii, ca si in debutul cu Polonia, si-au venit in fire dupa pauza: Gekas profitat de o gafa uriasa a lui Cech si a readus echipa elena in joc (53).
Din pacate pentru Grecia, ultima jumatate de ceas nu i-a oferit nicio ocazie reala de a inscrie, cehii respingand fara emotii constructia batranicioasa si previzibila a lui Karagounis. Cu acest succes, Cehia spera la calificare. Grecia are nevoie de o minune.