vineri, 15 iunie 2012

Italia - Croatia 1-1!

Italia - Croatia 1-1! Un rezultat asteptat, avand in vedere apropierea ca valoare dintre cele doua echipe. Italia şi Croaţia au încheiat nedecis, scor 1-1, astfel că, presupunând că Spania nu urma să întâmpine mari probleme din partea Irlandei, totul se va decide în ultima etapă, atunci când Croaţia va înfrunta campioana mondială şi europeană în exerciţiu, în timp ce squadra azzurra ar putea să se gândească la trei puncte contra britanicilor pregătiţi de Trappattoni.

Revenind la meciul disputat joi seară, italienii au deschis scorul cu şase minute înainte de pauză, după ce Pirlo a transformat impecabil o lovitură liberă, Mandzukic taxând o gaură mare căscată în centrul defensivei italiene, în minutul 72.