duminică, 16 septembrie 2012

Manchester United - Wigan 4-0!

Manchester United a reusit cea mai categorica victorie de la inceputul campionatului, zdrobind pe Wigan Athletic cu 4-0. In meciul disputat pe "Old Traford", toate golurile au fost marcate dupa pauza, cele trei puncte ducandu-i pe vicecampioni pana pe locul doi al clasamentului provizoriu al Premier League. Remarcatul meciului a fost debutantul Alexander Butner, transferat in aceasta vara de la clubul olandez Vitesse Arnhem. Butner a reusit sa marcheze golul trei al partidei, in minutul 68, si sa dea o pasa decisiva la golul doi. Veteranul Paul Scholes a fost cel care a deschis scorul in minutul 51, iar Javier Hernandez a dublat dieferenta in minutul 63. Scorul final de 4-0 a fost stabilit de tanarul Nick Powell, care, de asemenea, a debutat cu aceasta ocazie in Premier League.